Pozitif Köpek Eğitmeni

Yetişkin Köpek Almanın Avantajları

Yetişkin bir köpek alırsanız , onun sevimli yavru halini kaçırmış olursunuz ; ama karşılığında epeyce kazancınız olucaktır. Köpeğiniz daha durulmuş ve huyu suyu belli olmuştur. Büyük olasılıkla eğitilmiştir. Yetişkin köpekler sevildikleri bir evde yaşamanın kıymetini kesinlikle bilirler.

İster safkan bir köpek alın , ister köpek çiftliğinden ya da komşunuzdan herhangi bir kırma alın , sonuçta esas olarak yaptığınız şey bir hayvanın hayatını kurtarmaktır . Belki eski sahibinden aldığı terbiyeyle size gelmiş olacaktır ama köpeğe her yaşta birşeyler öğretebilirsiniz. Ona bir yavruymuş gibi şefkatle davranıp özenle harekeet edersiniz , kendinize uyan bir köpeğe pekala kavuşabilirsiniz.

Yaşlı bir köpek almak ille de ölüm döşeğinden bir köpeği kurtarmak anlamına gelmez. Gerçi bunu yapanlar büyük bir sevap işler , ama saf ya da kırma pek çok sağlıklı köpek vardır ve seçimi onların arasından yapmak daha uygundur . Yetişkin bir köpek aldığınızda , hayvanın yaşamında bir değişiklik yaptığınzı unutmayın , daha önce edindiği ve değiştiremeyeceğiniz huy ve alışkanlıkları olabilir , ama daha önemlisi , köpeğin sizin hayatınıza bir değişiklik getirip getiremeyeceğidir.

Facebook Comments

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yerinizde Pozitif Köpek Eğitim Bakım Okulu ve Danışmanlık Hizmetleri Merkezi